O nás

Napsat něco o nás?

Začínali jsme v roce 2015 v prodejním stánku s myšlenkou dělat poctivé produkty - čerstvě praženou kávu, francouzské palačinky (sladké a slané z pohankové mouky) a další... Po 3 letech jsme byli osloveni, zda-li bychom chtěli převzít provoz kavárny v pražských Kobylisích v budově Rezidence Rosa (domov pro aktivní seniory). Za nabídku jsme byli rádi a souhlasili jsme.

V kavárně jsme se celkem hezky zabydleli a naší myšlenku kávy a palačinek jsme dál rozšiřovali. Nabídli jsme zákazníkům rodinné prostředí a vstřícný přístup.

Postupem času jsme začali koketovat s myšlenkou truchu zkulturnit kobyliské okolí. Zalíbil se nám nápad obnovit kulturu kino kavárny, kde si člověk sedne ke sklence dobrého vína či kávy a podívá se na film. V únoru 2018 jsme začali promítat a díky stále většímu zájmu promítáme dodnes.

Kavárnu jsme chtěli kulturně posouvat dál a před koronou jsme si vymysleli Letní divadlení scénu. Scéna by se skládala z 6-8 divadelních přestavení pod širým nebem před kavárnou. Korona naši myšlenku trochu zbrzdila, nicméně jsme díky partnerům a sponzorům uspořádali na podzim 2020 dvě divadelní představení, která se nad očekávání povedla.

Díky vybranému vstupnému jsme si mohli dovolit zafinacovat rodinné odpoledne, kde si děti mohly zaskákat na hradech, nechat si namalovat obličej, podívat se na divadelní pohádku či poslechnout a zatancovat si při vystoupení hudební skupiny Šouflšou.

V roce 2021 plánujeme navázat na myšlenku Letní divadelní scény a dvou rodinných dnů.

A kdo se o vás stará?

 

Nikol

Žije a dýchá pro kavárnu a je neodmyslitelnou součástí kavárny. Přináší do kavárny nové nápady a ženskou ruku, která chybí "šéfovi".

Leni

Krk, který hýbe hlavou svého muže, vaří skvělé polévky a peče ještě lepší zákusky, např. proslulé Nebe v hubě. A asi to nejdůležitější, stará se o dvě krásné holčičky.

Martin

Zmíněná hlava, která občas něco vymyslí, jezdí pro zásoby, klábosí se zákazníky a dělá, že tomu všemu rozumí.

Co nového v kavárně?

Pravidelně pro vás připravujeme novinky a zajímavosti z naší kavárny.